Ознака: чорба

Кулинарство

ЧОРБА ОД ЛУБЕНИЦА СО СИРЕЊЕ И ЛУТ СОС: Не се вари, а нема да пробате нешто подобро ова лето!

Невообичаена комбинација на состојки во освежувачка летна супа, за чија подготовка воопшто не треба да вклучите шпорет. СОСТОЈКИ ЗА 4 ЛУЃЕ: 440 гр пулпа од лубеница, 40 гр сливи, 40 […]

Кулинарство

Чорба од четири состојки која го зајакнува имунитетот

За подготовка на оваа чорба не ви е потребно никакво кулинарско познавање. Состојки: еден кромид, морков, тиквичка и компир Подготовка: Кромидот, морковот и тиквичката пропржете ги на масло. Потоа ставете […]

Здравје

После празничните трпези, оваа чорба е вистински детокс: Се подготвува едноставно, а има одличен вкус!

Најважните минерали за зајакнување на имунитетот се цинк и селен, а ние ви носиме рецепт за супа што го зајакнува имунитетот: Состојки: – 1/2 чаша кокосово масло – 6 чешниња […]

Нега и убавина

Зимска диета: Јадете чорба кога сакате, а за 7 дена губите 5 килограми!

Исхрана што ќе ви го прочисти целиот организам Ова е една од најпопуларните диети на Интернет. Ја викаат зелка-диета, диета на Мејо клиниката или болничка диета. Како и да ја […]