Ознака: Шабан Шаулиќ Гордана

Сцена

Се огласи вдовицата на Шабан Шаулиќ- овие моќни зборови му ги упати на судот и исчезнатиот Турчин кој ја предизвика несреќата

Вдовицата на Шабан Шаулиќ Гордана (62) се огласи по повод гласините дека Турчинот кој е виновен за сообраќајната несреќа во која загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ дека исчезнал. […]