Ознака: шакира

Сцена

Се пофали со дипломата: Шакира завршила факултет од карантин!

Колумбиската пејачка Шакира се пофали дека деновите поминати во изолација ги посветила на образование. Имено, Шакира завршила курс по древна филозофија на угледниот Универзитет Пенсилванија. Ова предизвикало одушевување кај нејзините […]

Сцена

Фановите во неверување: Шакира во бикини го покажа прекрасното тело (ВИДЕО)

Во розово бикини со реси 42-годишната колумбиска пејачка Шакира ги израдува своите фанови со нова објава на Инстаграм. Покажувајќи ги своите атрибути таа открила интересен детаљ. – Погледнете го костимот […]

Сцена

Не сум затаила 14,5 милиони евра

Колумбиската поп пејачка Шакира негира пред шпанскиот суд дека затаила данок во износ од 14,5 милиони евра, објави нејзиниот менаџер. Во текот на 75-минутното рочиште во Еспллугес де Јобредат во […]

Сцена

Шакира обвинета за затајување данок

Шпански државен обвинител поднесе обвинение за затајување данок против колумбиската пејачка Шакира, изјави денеска портпаролот на државниот обвинител. Обвинителот наведува дека таа избегнала да плати повеќе од 14,5 милиони евра […]

Сцена

Шакира ќе пее на отворањето на мостот меѓу албанскиот и српскиот дел на Митровица

Градоначалникот на Митровица Агим Бахтири вети дека на отворањето на мостот кој го дели градот на албански и српски дел ќе донесе една од ѕвездите на светската забавна музика, а […]

Сцена

Oткажа 17 концерти поради влошената здравствена состојба

Пред извесно време се шпекулираше дека Шакира има проблеми со здравствената состојба, но пејачката изјави дека се работи за нешто минливо. Иако Шакира откажа неколку концерти, таа била подготвена да […]

Сцена

Oткажа 17 концерти поради влошената здравствена состојба

Пред извесно време се шпекулираше дека Шакира има проблеми со здравствената состојба, но пејачката изјави дека се работи за нешто минливо. Иако Шакира откажа неколку концерти, таа била подготвена да […]

Сцена

Шакира се соочи со сериозен здравствен проблем

Популарната пејачка Шакира последните недели се бори со тешки здравствени проблеми. Таа мислела дека по откажаниот концерт во германскиот град Келн, состојбата ќе и биде подобра, но сепак не и […]

Сцена

Шакира откажа концерт и откри дека е болна

Популарната пејачка Шакира, денес ги шокираше фановите на социјалните мрежи кога откри дека има сериозен здравствен проблем и дека поради тоа го откажува концертот во Германија.Таа со емотивна порака соопшти […]

Сцена

Пике открива како ја освоил Шакира: Ѝ пратил порака со прашање кое ќе ве насмее до солзи!

Фудбалерот на Барселона Џерард Пике и пејачката Шакира, живеат во складен брак во кој добија двајца синови, а Пике неодамна откри и како ја освоил атрактивната пејачка.„Се запознавме во Мадрид […]