Ознака: шампион

Останати спортови

Почина Мухамед Али, најдобриот боксер на сите времиња

Али почина вчеравечер на 74-годишна возраст, по 32-годишна битка со Паркинсоновата болест.Поранешниот шампион во тешка категорија и најпознат спортист, почина во болница во Аризона, откако беше итно примен во четвртокот. […]