Ознака: шампон

Нега и убавина

Овие трикови сигурно не сте ги знаеле: За што можете да го користите шампонот освен за миење на косата?

Примарната функција на шампонот е за одржување хигиена на косата и темето на главата. Меѓутоа, постојат и некои негови скриени функции за кои сигурно не сте знаеле. Иако постојат мал […]

Нега и убавина

Шампон од сода бикарбона- спас за вашата коса: Рецептот е многу едноставен, а ефектот неверојатен

Блогерката Сонет Лауберт имала толку лоша коса што сериозно мислела да се потстриже скрос кратко. Но, наишла на рецепт за шампон од сода бикарбона и се обидела со истиот. Косата […]

Занимливости

Британка нарачала шампон, а по брза пошта добила американски пасоши

Британката Никол Мичел, која живее во Лондон, била изненадена кога по брза пошта и пристигнал пакет во кој наместо шампони кои ги нарачала преку интернет добила 20 нови американски пасоши. […]

Живот

Ефективен домашен шампон за побрз раст на вашата коса

Скоро секој од нас сонува за долга коса..Сме побале најразлични продукти и пак неуспешно.Еве неколку успешни трикови како да ви се забрза растот на косата. Состојки: – шампон од коприва […]

Живот

Заштитете ги децата од вошки на лесен и едноставен начин!

За многу родители почетокот на школската година е вистинска ноќна мора не само поради обврските но и поради честото заразување на децата со вошки.Експертот Дина Вутен сподели неколку совети на […]

Живот

Имате акни на грбот? – Проверете дали ја правите ОВАА грешка!

Акните не се ништо необично на било кој дел од телото, но ако се појават на грбот можат да бидат долгорочен проблем.За среќа, дерматолозите ја открија најчестата грешка која го […]

Живот

Го додала ова во својот шампон и се ослободила од опаѓање на косата!

Етеричните масла се многу  корисни, па многумина ги  додаваат во  своите шампони за да го  спречат опаѓањето на косата.Опаѓањето на косата е многу  застапено, а многу производи кои  се рекламираат […]

Живот

НА СИТЕ ИМ ЈА ОТКРИ ТАЈНАТА: „Шампонот од сода бикарбона ја спаси мојата коса“

Блогерката Сонет Лауберт имала толку лоша коса што сериозно мислела да се потстриже скрос кратко. Но, наишла на рецепт за шампон од сода бикарбона и се обидела со истиот. Косата […]