Ознака: шанел

Сцена

Вирџинија Виард го презема Шанел

Вирџинија Виард, директорката на креативното студио на Шанел, ќе ја преземе должноста која досега ја извршуваше Карл Лагерфелд и ќе стане новата креативна директорка на оваа модна куќа, објави менаџментот […]

Мода

Француската модна куќа повеќе нема да користи кожа од егзотични животни

Француската луксузна модна куќа Шанел, стана првата куќа со висока мода, која повеќе нема да користи кожа од крокодили и змии за свои креации. Оваа мерка најпрво ја поздравиле групите […]

Сцена

Кира Најтли како Коко Шанел

Како што јавуваат британските медиуми актерката Кира Најтли ќе игра во новиот филм за животот на Коко Шанел кој ќе го режира Карл Лагерфелд. Лагерфелд, креативниот директор на Шанел, ќе […]