Ознака: шарпланински

Останати спортови

Јубилејниот 40-ти Шарпланински куп може да почне

Викендов на Шара, по јубилеен 40-ти пат ќе се одржи традиционалната скијачка манифестација Шарпланински куп. На прес конференцијата, во четвртокот, организаторите соопштија дека на Шарпланинскиот куп ќе учествуваат 50 скијачи […]