Ознака: шверц на дрога

Вести Македонија

И во радовишко нелегално се одгледува марихуана

Во местото викано Телешорски извори во атарот на село Смиланци, радовишко полицијата откри нива на која се одгледува марихуана. Заради основано сомнение за сторено кривично дело неовластено произвотство и пуштање […]

Балкан

Албанија: Истрага против полициски началници за шверц на дрога

Албанското Јавно обвинителството за тешки кривични дела синоќа соопшти дека почнува истрага против сите полициски директори на околии и началници на комесаријати, наведени во списокот на осомничени за шверц на […]