Ознака: шенген

Вести

Паника во Италија, досега починаа 5 луѓе од Корона вирусот

Бројката починати од коронавирусот во Италија порасна на пет, додека 219 луѓе се заразени. Премиерот на Италија, Џузепе Конте изјави дека 50.000 жители на северна Италија би можеле да бидат […]