Ознака: Шенон Доерти

Сцена

Славната актерка нема повеќе сила: „За сите оние кои се болни од рак и сите кои страдаат- бидете храбри“

Славната актерка која се прослави со улогата на Бренда во Беверли Хилс во август годинава им откри на фановите дека боледува од рак на дојката. Како што почна со терапија, […]

Сцена

Борец до крај: Актерката која ја обожавате боледува од рак, но со насмевка ги брка солзите

Славната актерка Шенон Дорети, која ја обожувавме во улогите во „Маѓеснички“, но и во „Беверли Хилс“, сега уште повеќе ја обожуваме бидејќи е вистински борец и со насмевка му се […]

Сцена

Шенон Доерти: „Сакам дома“!

Актерката Шеон Доерти се фотографирала во болницата во која оди на хемотерапија. Со  своите фанови  секојдневно  споделува болни искуства бидејќи  сака да им помогне и  на другите луѓе заболени од […]

Сцена

Шок во Холивуд, проговори менаџерот: Славната актерка ЛАЖЕЛА дека УМИРА!

Стивен Блат, поранешниот менаџер на Шенон Доерти, изјавил дека актерката која  боледува од рак на дојка и  оди  на  хемотерапии  „не е толку болна“.Блат, имено, смета дека актерката е способна […]

Сцена

Шенон Доерти со потресна порака до својата мајка!

Актерката Шенон Доерти ја води најголемата битка во својот живот, а се споделува со луѓето кои ја следат на социјалните мрежи.Ракот повторно ѝ се врати, а некогашната ѕвезда на серијата […]

Сцена

Шенон Доерти поминува низ пекол!

Сигурно се сеќавате на популарната американска серија „Беверли Хилс“, која во Македонија се емитуваше повеќе пати.Главни актери во серијата беа Џејсон Присли и неговата сестра Шенон Доерти, која го глумеше […]

Сцена

Актерката ОТВОРЕНО за борбата со ракот: „Мислев дека на мојот живот му дојде крајот“

Од февруари 2015 година, познатата актерка се бори со рак на дојка…Неодамна, актерката од хит серијата „Беверли хилс“, Шенон Доерти, ја избричила главата откако го пребродила првиот циклус на хемотерапија […]

Сцена

Бренда остана без коса! Познатата актерка се бори со РАК НА ДОЈКА!

Актерката Шенон Доерти, ја избричила главата во текот со борбата против ракот…Поранешната ѕвезда на Беверли хилс, открила дека боледува од рак на дојка минатата година. Актерката за „Пипл“ изјави дека […]