Ознака: шестгодишно дете

Македонија

Тешка несреќа во Прилеп, автомобил прегази шестгодишно дете

На улица „Војводинска“ во Прилеп во 15:45 часот се случила тешка сообраќајна несреќа, кога патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 50-годишниот С.Ѓ. удрило во шестгодишно дете од […]

Вести

Шест годишно дете донело пиштол во градинка

Полицијата од Охајо соопштила дека вчера во една градинка од шест годишно дете запленила пиштол. Пиштолот бил откриен кај момчето, откако некој пријавил дека во пантолоните носи нешто што делува […]