Ознака: шести министер

Вести Свет

Поради Брегзитот Владата на Тереза Меј покуса за уште еден министер

Британскиот државен министер за наука и образование Сем Џијма е шестиот министер од кабинетот на премиерката Тереза Меј кој ја напушти Владата. И тој си поднесе оставка поради Брегзитот. „Тој договор не […]