Ознака: шеф

Занимливости

22-годишна девојка на Тиндер се споила со својот шеф (58) – дал отказ поради неа!

Рик (58) ја запознал Алиса Клиленд (22) во 2018-та година. Алиса работела во компанија со околу 200 вработени, каде Рик ѝ бил шеф, но приватно не разговарале сè додека не […]

Живот

Колку ви е полош шефот толку е поголем ризикот да добиете срцев удар

Околу 400.000 американски работници од сите профили биле опфатени во истражувањето со наслов „Довербата на работното место и ризикот од кардиоваскуларни заболувања”. Резултатите потврдуваат „ако имате неподнослив шеф, имате и […]

Занимливости

На своите 200 вработени им подготвил неверојатен подарок, а кога слушнале што добиваат плачеле од среќа

Ли Шенхер, директорот на една приватна компанија во Мичиген, одлучил да израдува 200 вработени со бонус од 4 милиони долари. Тоа би значело дека вредноста на бонусот ќе биде од […]

Вести Свет

По предупредувањето од Лавров руски Сухои на Крим

Откако шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека Украина повторно подготвува провокации руското Министерство за одбрана распореди повеќе од 10 авиони СУ-27 и СУ-30 на Крим. Авионите се испратени, распоредени […]

Љубов и секс

Отишла на новогодишна забава во фирмата и спиела со шефот. Потоа и стигнала оваа порака

Моите досадни колеги се радуваа на новогодишната забава бидејќи тоа им е единствена шанса да одат на забава. Јас се радував бидејќи таму ќе биде мојот шеф, а имав некои […]

Љубов и секс

Овие знаци откриваат дали шефот сака да ве одведе во кревет

Ако ги прави овие работи, речиси е сигурно дека сака да излезе од професионалната сфера.Понекогаш е многу тешко да се разликува дали некому му се допаѓате или само е културен. […]