Ознака: шеќери

Нега и убавина

Фитнес експерт тврди: Стомакот може да се израмни без вежбање

Рамен стомак без вежбање? За многумина звучи како сон, но можно е, вели австралискиот фитнес-експерт Сем Вуд, кој тврди дека диетата и начинот на живот се повеќе одговорни за маснотиите […]

Нега и убавина

Шеќерот е вистински убиец, а вежбањето не е доволно за да се справите со него

Еден текст објавен во Британскиот весник за спортска медицина, напишан од тројца експерти, јасно го изнесува фактот дека вежбањето не е главното нешто за коешто треба да бидете загрижени кога […]

Живот

Јогуртите содржат повеќе шеќер од газираните пијалаци

По анализите направени на повеќе од 900 јогурти на британскиот пазар, стручњаците предупредуваат дека многу од нив се преполни со шеќер и дека јавноста не смееe да се залажува дека […]

Живот

Шеќерот не е лош, ама животот е многу подобар без него!

80% од производите што ги купуваме во маркетите содржат шеќер. И додека за некои производи како слатки, чоколади, сладолед и др. знаеме дека содржат огромни количества шеќери, за производите означени […]

Живот

Колку шеќер смееме да внесуваме дневно?

Кога станува збор за внесувањето шеќер во исхраната, може да слушнете најразлични совети и предупредувања. Најчести се оние дека во „здравата храна“ како мусли, овошни јогурти, протеински плочки и слично, […]

Живот

Девет дена без шеќер- Резултатот е драматичен

Целосното избегнување на шеќер уште на краток рок има драматични резултати, покажала нова студија.Иако не пружа секоја храна еднакво чувство на награда, за повеќето од нас тоа го постигнува благото, […]

Занимливости

СВЕТОТ Е ШОКИРАН: Оваа фотографија открива од ШТО НАВИСТИНА СЕ СОСТОИ НУТЕЛАТА!

Корисниците на друштвените мрежи ја поздравуваат анализата на производите и се прашуваат што се ни е сервирано,а ни штети на здравјето на нашиот организам.Сите љубители на Нутела ги крена на […]