Ознака: Шипковица

Вести

Тимот на АРМ ја крши карпата надвисната над селото Шипковица

Тим на Армијата на Република Македонија почнал со кршење на карпата која е надвисната над тетовско село Шипковица, каде во саботата повторно имаше невреме, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.  Поплавата […]

Вести

Министерот Јолевски во посета на селото Шипковица

Министерот за одбрана Зоран Јолевски попладнево во тетовската касарна на АРМ „Народен херој Кузман Јосифовски Питу“ одржа координативен состанок со претставници од повеќе институции вклучени во следењето на состојбите и […]

Вести

Шипковица и Бродец се отсечени поради невремето

На територијата на Република Македонија во околината на Тетово се случи големо невреме проследено со силен дожд, ветер и грмотевици.Дирекцијата за заштита и спасување врз основа на добиените податоци од […]