Ознака: шкендија

Вести Македонски фудбал

Коронавирусот навлезе и во Шкендија и во Ренова!!!

Коронавирусот навлезе и во Шкендија и во Ренова!!! Повеќе портали објавија од информации блиски од Тетово дека во ФК Шкендија, како и во ФК Ренова има заразени од КОРОНА ВИРУСОТ. Бројката […]

Вести

Позитивни на коронавирус во Шкендија и во Ренова!!!

Спортскиот портал „Спортмедиа“ од информации блиски од Тетово дознава дека во Шкендија и во Ренова има позитивни на коронавирус. Двата тетовски тимови направија тестирања донирани од синдикатот за фудбалери, и […]

Вести

ДА СЕ УБИЈАТ КАУРИТЕ: Зоран Заев, еден од најистакнатите навивачи на „Шкендија“ ги поддржува скандирањата на навивачката група

Балистите, фашистичка формација од минатиот век по која се именуваат навивачите на „Шкендија“ денес на натпреварот со Вардар, скандираа „Уби, уби каурин“ во моментите кога на теренот дојде до вербална, а […]

Вести

Заев непожелен на македонските натпревари

Ниеден политичар во светот не оди на стадион да гледа фудбал, освен ако не игра националната репрезентација против друга репрезентација или евентуално ако е гостин во друга држава како како […]

Вести

ФОТО: Комити му порачаа на Заев: Непожелен си на македонски натпревари!

Не стивнуваат реакциите и осудите за лидерот на СДСМ Зоран Заев по објавената фотографија на социјалните мрежи од натпреварот каде Шкендија беше домаќин на Арената „Филип Втори Македонија“, пишува Журнал.Имено, […]

Вести

Се јавија Чкембарите: Заев дојди во Битола да навиваш за Пелистер да видиме дали ќе си одиш од Тумбе Кафе!

Се јавија Чкембарите: Заев дојди во Битола да навиваш за Пелистер да видиме дали ќе си одиш од Тумбе Кафе! (Допис од Чкембарите)”Го гледаме Заев навива за Шкендија и Балистите […]

Вести

Бурни реакции на Фејсбук по селфито на Заев: „После ова ниеден Македонец нема да гласа за тебе…“

Поставената фотографијата на Фејсбук на лидерот на СДСМ Зоран Заев од арената „Филип Втори“ каде вчера Шкендија го одигра натпреварот против белгиски Гент, предизвика бурни реакција на социјалната мрежа. Граѓаните […]

Вести

Не се родил поголем предавник од Заев: Се откажа од својот народ и држава, од денес е активист на УЧК!

Не се родил поголем предавник од Зоран Заев на македонска почва веќе подолго времеВчеравечер на Арената „Филип Втори“ која другарите на Заев „Балистите“ ја прекрстија во арена „Адем Јашари“, лидерот […]