Ознака: шкендија

Вести

ФОТО: Заев гордо се фали кога треба да навива за Шкендија

Лидерот на СДСМ на социјалните мрежи објави фотографија од трибините на арената Филип Втори со порака дека навива за Шкендија.Под фотографијата серија коментари за поддршка од етнички Албанци и бура […]

Македонски фудбал

ФОТО: Балистите ја прекрстија арената „Филип Втори“ во „Адем Јашари“!

Арената „Филип Втори“ е прекрстена во „Адем Јашари“, барем за навивачите на Шкендија.Во најавата за мечот од 3. квалификациско коло против Млада Болеслав во четврток, на официјалната страна на Балистите […]

Македонски фудбал

’Index’: Шкендија има најмногу навивачи кога игра дома

Порталот ’Index.hr’ направи анализа на посетеноста на натпреварите во оваа сезона, во 12 европски првенства. Порталот ги опфати националните првенства на Македонија, Австрија, Чешка, Словачка, Словенија, Унгарија, Хрватска, БиХ, Србија, […]