Ознака: шлепер

Македонија

Стравична сообраќајка: Шлепер излета од патот Кичево – Охрид, по возачот се трага

Камион шлепер излетал и се превртел крај патот на патниот правец Кичево – Охрид. Сѐ уште не е познато дали возачот претрпел повреди, бидејќи него го немало ниту во кабината […]

Балкан

Дошол по невестата со шлепер, a полицијата му пишала казна!

Парот се венчаше во саботата, а младоженецот претходно ја зема невестата со шлепер.Горан и Сања Жирош се решиле на овој потег бидејќи тој со години вози камиони. Тој со Сања […]

Црна хроника

Хорор на автопат: Возач загуби контрола и се заби во шлепер! – ВИДЕО

Честопати возачите се предупредуваат да ја почитуваат сообраќајната сигнализација и да ја прилагодуваат брзината според условите на патот, но некои од нив никако да ја научат оваа лекција.Така и овој […]

Живот

Ужасна сообраќајка на автопат! Шлепер однесе се пред себе!

Страшни сцени од тешка сообраќајна несреќа снимила камерата на едно од возилата што учествувале во неа на автопат во сојузната американска држава Њујорк.На снимката е фатен мигот кога тешко товарно возило, […]