Ознака: шминка

Љубов и секс

„Моjот партнер ме остави 7 недели откако се породив затоа што престанав да се шминкам“

Преморена мајка открива дека нејзиниот партнер ја прекинал врската 7 месеци откако се породила заради сосема неоправдана причина. Ја пренесуваме нејзината исповед која ја споделила со други мајки на интернет: […]

Сцена

Кога нема шминка и филери – еве како реално изгледа убавицата на Роналдо, Џорџина

Џорџина Родригез и Кристијано Роналдо веќе подолго време се на одмор, а постојано споделуваат фотографии од луксузната јахта каде што се наоѓаат со своите деца и пријателите. Манекенката Џорџина Родригез […]

Сцена

Анастасија Ражнатовиќ направи промена по два месеци во карантин

Анастасија Ражнатовиќ како и сите нејзини колеги, ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. Таа времето во изолација го поминува во домот на Дедиње или пак со нејзиното момче. Бидејќи […]

Љубов и секс

Шминката како средство за заведување

Шминката како средство за заведување Секоја жена сака, барем одвреме – навреме на нејзиното лице да се гледа дека водела љубов. Експертите за мејкап велат дека вистинските “сексапилни” производи поседуваат […]

Занимливости

Апликација што ја отстранува шминката од фотографија

Паметните телефони и технологијата денес нудат бројни можности луѓето на своите фотографии да изгледаат поубаво и речиси совршено. Меѓутоа, се појавија и апликации кои „ја отстрануваат“ шминката од фотографијата. Така, […]

Занимливости

Бизарен тренд зема замав: Еве по што полудуваат мајките кои одат на породување

Некои мајки покажале дека е точно дека “ако не е објавено на социјална мрежа, не се случило”, а отишле и чекор понатаму, па комплетно нашминкани ги поднесуваат породилните болки. Тие […]