Ознака: шминка

Сцена

Познатата пејачка не се нашминкала три години, ова е причината

Алиша Кис не се нашминкатла веќе три години. Пејачката во 2016-тагодина објавила дека повеќе нема „да носи“ шминка,како приватно така ниту на настани на кои ја следат милиони луѓе ширум […]

Сцена

Славната актерка има 80 години, а погледнете како изгледа без шминка

Американската актека Џејн Фонда денес има 80 години, а благодарение на здравиот начин на живот, успеала да го сочува добриот изглед. Таа е фитнес гуру и целиот живот го посветила […]

Мода

Позната блогерка открива зошто е важно да ја менувате течната пудра на секои два месеци

Нашиот целокупен организам, при честа консумација на исти производи, може да се навикне на нив и да создаде имунитет. Ништо поинаку не е ниту со бјути производите кои ги користиме. […]

Сцена

5-годишната ќерка на Ким Кардашијан веќе знае да го контурира лицето

Со оглед на тоа дека нејзината мајка Ким Кардашијан Вест поседува мултимилионерска козметичка компанија, не е чудно што 5-годишната Норт Вест веќе добро е запознаена со светот на шминката. Оваа […]

Живот

Тоа што го прави оваа девојка со шминка, ќе ве остави без зборови

Романиа Џејд Тулок е деветнаесетгодишна шминкерка, која својата љубов кон шминкањето ја искомбинирала со уметноста и создава вистински оптички илузии. На нејзиниот Инстаграм профил можете да видите мноштво нејзини дела […]

Мода

Експерт открива како да изгледате 10 години помладо

Голем број жени трошат вистинско богатство на разни чудесни “антиејџ” третмани, но Шари Рејнолд, директор во компанијата “Barney Martin” објаснува дека во постигнување на младешкиот изглед може да помогне и […]