Ознака: шминка

Живот

Откако ќе го прочитате ова никогаш повеќе нема да заспиете со шминка на лицето

Отстранувањето на шминката навечер пред спиење понекогаш ни претставува вистинско мачење, па одлучуваме да се фрлиме во кревет пред да ја извадиме. Дали ќе ја оставите шминката на вашето лице […]

Сцена

Александра Пријовиќ изненади со селфи без шминка заедно со својата мајка

Александра Пријовиќ изненади со  селфи без шминка заедно со својата мајка Александра Пријовиќ сме навикнати да ја гледаме дотерана, на настапи, и со тон шминка, а сега објави селфи без шминка […]

Сцена

Ќе се изненадите! Погледнете како изгледа Милица Тодоровиќ без шминка

Некогашната победничка на „Ѕвездите на Гранд“, блесна во природно издание. Милица Тодоровиќ важи за вистинска убавица. Некогашната победничка на „Ѕвездите на Гранд“, на било кој настан каде и да се појави, […]

Живот

Две работи кои никако не смеете да ги правите пред да одите на доктор

Некои секојдневни навики треба да ги избегнуваме кога одиме на лекар бидејќи тие пречат во поставувањето на вистинска дијагноза или упатување на потребните тестови.Понекогаш ненадејно одиме на лекар, па не […]

Сцена

Го стопи мразот на Златибор: Ѕвездата на Гранд без шминка и во костим за капење

Вака се релаксира пеачката по новогодишниот настап.Ѕвездата на “Гранд”, Теа Таировиќ по настапот за дочекот на Новата година се одмора на Златибор.  Таа ги сподели своите фотографии на социјалните мрежи […]

Видео

Гледачите не останаа имуни на нејзината храброст: По седум години криење, таа за прв пат ја извади шминката!

Британскиот телевизиски медиум TLC за прв пат им даде шанса на луѓето кои се чуствуваат отфрлени од општеството, пред камерите да проговорат за своите недостатоци кои ги имаат.Иако не се […]