Ознака: шминка

Сцена

5 ѕвезди кои се непрепознатливи без шминка – фото

Ѕвездите без шминка се фасцинантни. Навикнати сме да ги гледаме уредни, костумисани, средени до перфекција, но кога ќе се покажат во јавноста без шминка на нвиното лице и последните модерни […]

Сцена

Неверојатна трансформација во Пред и Потоа

Стилистот Небојша Пешевски повторно не изненади со комплетно нова трансформација. Новата кандидатка во рубриката Пред и Потоа доби комплетна трансформација. Перфектно избраната фризура во комбинација со одлична шминка на нашата […]

Сцена

Цеца и Сека без шминка; која е поубава?

Познатите фолкерки се претставија во јавноста во природно издание преку социјалните мрежи…Па може да се каже дека доста беше од професионалната шминка, дојде време да ја видиме нивната природна убавина. […]