Ознака: шницли

Кулинарство

Фаширани шницли во моќен сос

Од ова јадење сигурно ќе бидете сити!Состојки:500гр  мелено месо по изборглавица кромид3 чешниња лук100мл минерална вода1 компирзачини и  бибер по вкус За сос:200мл кисела павлакалажичка сенф200мл  бело виномалку магдоносПодготовка:Измешајте го […]

Кулинарство

Како да ги подготвите НАЈВКУСНИТЕ ШНИЦЛИ: Рецепт кој ќе го користите со години!

Шницли кои ќе ги обожавате.Потребни состојки: (за четири лица) 600 гр телешки шницли или кртина месо, 2 јајца, сол, млеко, брашно, лебни трошки, масло Декорација: кришка лимон, магдонос Прилог: салата […]

Кулинарство

Ручек за само 30 минути! Шницли со сенф во фин сос!

Прекрасен спој на вкусови, а сосот- прсти да излижете… Одличен за ненадејни гости…Состојки: 600гр  свински шницли, може и пилешки 50гр путер 2 полни лажици сенф 1 чаша црвено вино 1 […]