Ознака: Шокантно

Занимливости

Ставија солзи под микроскоп и открија ШОКАНТЕН ФАКТ!

Истражувачите се запрашале дали солзите радосници и солзите од тага изгледаат различно, па почнале да ги набљудуваат под микроскоп.Тие ставиле 100 различни солзи солзи под микроскоп и откриле нешто сосема […]

Вести

ВИДЕО: Шокантна снимка од последните часови на Хуго Чавез

Кратко време по смртта на венецуелскиот претседател Хуго Чавес, била објавена снимка каде јасно се гледа обидот на медицинските лица да го вратат Чавез во Живот. Неговата смрт била објавена […]

Останати спортови

ШОКАНТНО: Во Србија родители ги „тепале“ своите деца кога ќе изгубеле на тениски натпревар!!!

Неверојатна и шокантна сторија пренесува „24сата“, каде се вели дека наводно една 12-годишна тенисерка од Нови Сад признала дека нејзината врсничка од Белград добила шлаканица од својот татко, наводно тактички, […]

Занимливости

Шокантна кампања против пушењето на цигари (видео)

Новата кампања на британското Министерство за здравство е покрената со цел да се намали бројот на пушачи во Велика Британија. Имено една третина од Британците се пушачи… Британците ја пласираа […]

Занимливости

Шокантно: го прегазиле два автомобили и избегале

Првото возило кое го прегазило го влечело телото на младото дете 9 метри, а второто го прегазило 11 секунди после тоа. Мајката на прегазениот Томас Прајс, апелира возачите да се […]

Занимливости

Шокантно: учителка влече слепо дете за нозете

Учителката на полицијата и изјавила дека детето не сакало да оди во друга училница, па затоа таа била принудена таму да го одвлечка.Две учителки од Санта Фе, престолнината на Ново […]

Занимливости

Рекла не за брак со роднина па и ја исекле главата

  Авганистанската полиција уапси двајца мажи за кои има докази дека со нож ја исекле главата на 14 годишно девојче во областа Кундуз. Истрагата покажала дека двајцата мажи се решиле […]