Ознака: шок

Магазин

Венчавката ја фотографирале од воздух, останале во шок кога ги виделе фотографиите

Оваа фотографија од венчавка го прошета целиот свет заради еден морничав детаљ. Младенците сакале фотографии од воздух, а кога ги добиле имале што да видат. Во дворот во близина на […]

Занимливости

КАКО ДА НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА ИСТАТА ЛИЧНОСТ: Беше најгрдата невеста во светот, а денеска од нејзиниот изглед ќе се шокирате

Пред 8 години свадбата на оваа Русинка беше главна тема, кога фотографија од венчавката протече во јавноста, а луѓето започнаа да ја навредуваат на лична основа поради нејзиниот физички изглед […]

Вести

Долг од 300 евра бил причина за синоќешните настани во Ѓорче?

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на лице место во населбата Даме Груев, каде беше пронајдено безживотно тело на едно лице, наредена е обдукција, а […]

Живот

Со тетката играл лото и освоиле милион долари, но тогаш следуваше шок: Нема да му даде ни цент, и тоа не е се

Канаѓанката Барбара Редик и нејзиниот внук Тајрон Мекинис заедно изиграа лото и среќата им се насмевна широко, барем на некое време. Иако заедно позираа со освоените 1,2 милиони канадски долари, […]

Љубов и секс

Ја остави сопругата поради друга жена, но следело шок

Една жена од Холандија на лото освои 2.1 милион евра. Таа вест не би била толку сензационална доколку добивката не била во време на бракоразводна парница. Таа пријатно се изненадила […]

Сцена

Шок: Тања Савиќ преживеала вистинска драма – Што навистина се случило?

Пејачката Тања Савиќ преживеала вистинска драма откако нејзиниот Фејсбук профил осамнаа постови која пејачката тврди дека не ги напишала. Пејачката останала во шок откако на својот Фејсбук профил осамнале пораки […]

Живот

Го посвоиле девојчето кое го пронашле во картонска кутија! Десет години подоцна следувал шок!

Родителите кои од било која причина одлучуваат да ги напуштат своите деца секогаш се срцепарателни и за детето е многу трауматично. Меѓутоа, се случува тие деца да успеаат да изградат […]