Ознака: шопинг

Занимливости

Шест работи за кои богатите никогаш не трошат многу пари

Луѓето кои умеат со пари обично не се големи потрошувачи и не купуваат најнови модели на автомобили, не трошат пари за најнови модни парчиња и не набавуваат најнова технологија, пишува […]

Хороскоп

Немаат мера: Овие хороскопски знаци најмногу трошат

Луѓето родени во некои знаци на зодијакот, познати се како најголеми потрошувачи. Тие тешко се воздржуваат кога станува збор за посегнување по паричникот, а штедењето за нив е непозната материја. […]

Сцена

Ќерката на Доналд Трамп на шопинг во Белград

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Тифани, пристигна во Белград, а според пишувањата на српските медиуми таму ќе престојува десетина дена. Најмладата ќерка на американскиот претседател синоќа со друштво и […]

Видео

Груевски си купувал лежерно козметика во елитен трговски центар

Унгарскиот портал 444.hu објави видео снимка од екс премиерот Никола Груевски, како се шета во трговскиот центар WestEndCity, лоциран во центарот на Будимпешта на популарната улица Ваци. Од снимката може да се […]

Занимливости

Смешни фотографии од мажи кои отишле на шопинг со нивните партнерки

Секој што смета дека кавалерите не постојат, ги нема забележано „мизерните мажи“ по трговските центри. На следниве фотографии можете да видите мажи кои отишле на шопинг со нивните партнерки, но […]

Живот Магазин

За да се зачува семејството Италија забранува „шопинг“

За да се зачува семејството Италија забранува „шопинг“ во неделите. Новата италијанска Влада до крајот на годинава најави дека во неделите ќе забрани купување во големите трговски центри.Вицепремиерот Ди Мајо […]

Живот

Психолозите сметаат дека зависноста од шопинг треба да се прогласи за ментална болест

Редовните шопинг излети, кои резултираат со непотребни трошоци, предизвикани се од недостаток на контрола, предупредуваат експертите. Токму поради тоа сметаат дека зависноста од шопинг, позната како ониоманија или компулсивно пореметување […]

Сцена

Карлеуша со нови чевли со пердуви од ној, но нивната цена е шокантна

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша своето слободно време овие денови го поминува заедно со своите две ќерки и сопругот Душко Тошиќ кој игра за турскиот клуб Бешикташ. Освен слободното време за […]

Љубов и секс

ШОПИНГОТ НУДИ ПОВЕЌЕ ЗАДОВОЛСТВО ОД СЕКСОТ

Експертите од MyndPlay, специјализирани за развој на неврокомпјутерски интерфејси, покажаа дека шопингот може да донесе уште поголемо задоволство дури и од сексот.За да го достигнат овој заклучок, научниците го анализирале […]