Ознака: шопска салата

Живот

Збогум на шопската: Краставица и домат не смеат да се јадат заедно

Комбинациите од некои намирници во салати едноставно не можат да одат заедно, а еве и зошто. Секој зеленчук според Ајувреда има различно време за варење и затоа е неопходно да […]