Ознака: шпагети

Кулинарство

Рецепт на денот: Пита од шпагети

Питата од шпагети можеби е измислена од Италијанците, но веројатно од оние кои живеат во Америка. Вистинските Италијанци тврдат дека никогаш не би ги приготвиле своите традиционални тестенини на ваков […]

Кулинарство

Шпагети со печен лук и пармезан: Вкусен оброк што ги буди сите ваши сетила

Овој рецепт е за сите љубители на тестенини и приготвувањето на оброкот не бара многу труд. Шпагети со печен лук и пармезан: Вкусен оброк што ги буди сите ваши сетила […]

Кулинарство

Ова е најдобриот сос за шпагети: Се припрема за 5 минути и сите го обожуваат

Во светот, овој сос е познат под името “Алфредо сос”, а еве како да го припремите. Кремастиот сос наречен “Алфредо” е кулинарски сон. Тој настанал во Рим, во 1920 година, […]