Ознака: штета

Вести

Само пепел и штета: Еве како изгледа внатрешноста на „Глобал“ по синоќешниот пожар

Оваа фотографија најдобро покажува како изгледа внатрешноста на „Глобал“, на неаможе да се види штетата која ја нанесе пожарот кој избувна вчера во доцните часови. Во гаснењето на пожарот учествуваа […]

Балкан

Грција: Данокот од КОРОНА ВИРУСОТ ќе биде над 600.000 нови невработени

Грција: Данокот од КОРОНА ВИРУСОТ ќе биде над 600.000 нови невработени Поради пандемијата на коронавирусот невработеноста зема сериозен замав. Само до јули се предвидува дека повеќе од 600.000 Грци ќе […]

Живот

Овие работи свесно ги правите, а не знаете колку штета си нанесувате на себе

Бубрезите се незаменлив пар органи без кој организмот не може да функционира. Оштетувањето на бубрезите често станува неосетно, а кога симптомите ќе почнат да се појавуваат, може да е доцна […]

Балкан

Силно невреме во регионот: Град со големина на голф топче уништи неколку автомобили

Силно невреме ја зафати Хрватска, посебно деловите Славонија и Далмација. Не само што паѓало силен дожд, туку и град со големина на голф топчиња оштетил неколку автомобили. Температурата паднала за […]

Црна хроника

Залутан куршум оштети автомобил во Скопје

Вчера во 17,00 часот од страна на Ф.Н.(31) е пријавено дека на улица „Костурска“ во Скопје каде било паркирано патничко моторно возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки на кровот […]

Вести

Торнадо предизвика сериозна материјална штета во Канада

Торнадо предизвика сериозна материјална штета во канадскиот главен град Отава, јавија локалните медиуми. Триесет лица се повредени, од кои пет се во потешка здравствена состојба. Десетици куќи и станбени објекти […]