Ознака: Штип-Радовиш

Македонија

Во сообраќајка на патот Штип – Радовиш двајца тешко повредени

Во сообраќајната несреќа која што се случи на патот Штип – Радовиш, кај винарската визба ИМАКО тешко се повредени двајца возачи од Виница и Штип. Според првичните информации од СВР […]

Живот

Заради сообраќајка во прекин е патот Штип-Радовиш во двата правци

Утрово тешка сообраќајка ја разбуди Македонија. Во 07:15 часот, според податоците на Автомото сојузот на Македонија, се случила несреќа на патот Штип-Радовиш. Заради несреќата во прекин е патот во двата […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на патот Штип-Радовиш, повредени 9 лица

Повредени се девет лица во сообраќајна несреќа во близина на радовишкото село Дамјан на магистралниот пат Штип-Радовиш. Потпаролот на СВР Струмица Хринзатема Рендевска изјави дека несреќата се случила утринава во […]

Црна хроника

Две брачни двојки повредени во тешка сообраќајка на патот Штип- Радовиш

На патот Штип – Радовиш околу 11 часот се судрија три возила, а во судирот се тешко повредени четворица струмичани, односно две брачни двојки.Откако едно од возилото се запалило, возачот […]