Ознака: Шумахер

Живот

Пријател на Шумахер ја откри неговата здравствена состојба

Седумкратниот шампион во Формула 1, Михаил Шумахер, доживеа несреќа на крајот на 2013. година на француските Алпи при скијање. Наредните шест месеци беше во вештачка кома, а потоа беше префрлен на […]

Останати спортови

Фамилијата е во шок : Тоа што му го направија на Шумахер е безчувствително , бедно и сурово !

Семејството на Михаил Шумахер издвојува по пола милион евра месечно за неговото лечење а овие денови пак добија лоша вест.Познатиот швајцарски проиводител на саати и германскиот производител на столарија одлучиле […]