Ознака: Шутка

Uncategorized

Груевски го нема никаде!

Утринава сеуште не се пријавил во Шутка на издржување на двегодишната затворска казна поранешниот премиер Груевски. А го немало ни во Собрание каде што се расправа за амандманите за промената […]

Вести

Каде е Груевски?

Груевски вечерва требаше да се пријави во Затвор на издржување на затворската казна за случајот со Мерцедесот. Сите негови жалби беа отфрлени, и последната денеска. Па затоа десетици новинарски екипи […]

Вести

Чавков во тешка здравствена состојба и штрајкува со глад

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од 27-ми април, штрајкува со глад во затворот во Шутка.Чавков е во тешка […]

Вести

Полициски службеник на социјалните мрежи изнесе детали за притворениот Чавков

Полициски службеник на социјалните мрежи изнесува детали од Истражниот затвор во Шутка за притворениот Митко Чавков. Toj ја објавил фотографијата на една од групите на Фејсбук, а под неа во […]

Вести

Од затворот во Шутка немаат одговор: Кој испраќа фотографии до медиумите на СДСМ?

Од затворот во Шутка сакаат да го заташкаат скандалот кој се случи во нивни рамки откако фотографија на Митко Чавков се појави во медиуми на СДСМ.Фотографијата е сликана од чуварницата […]