Ознака: Ѓоко Котевски

Македонија

Ѓоко Котевски останува на функцијата директор до после изборите

Иако поднесе оставка поради инцидентите во затворот од 21-ви февруари, кога беа нападнати притворениците и поранешни министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски директорот на затворот “Скопје“ во Шутка, Ѓоко Котевски […]

Македонија

Ѓоко Котевски: Поднесени и оставката и извештајот за инцидентот во затворот Шутка

Директорот на истражниот затвор “Скопје“ во Шутка, Ѓоко Котевски, потврди за МИА дека вчера до Владата ги доставил оставката и извештајот во врска со инцидентите во кои беа нападнати притворените […]