Ознака: Ѓоко Николовски

Црна хроника

Почина концерт-мајсторот во МОБ, Ѓоко Николовски

Денес почина виолинистот и концерт – мајстор во МОБ, Ѓоко Николовски информираат од Македонска опера и балет. Роден на 14 август 1927 година во Битола тој бил највозрасниот активен музички […]