Ознака: Ѓоко Танески

Култура

Македонската естрада со хуманитарен концерт

Вечерва со почеток во 20 часот на градскиот плоштад во Охрид ќе се одржи голем хуманитарен концерт за настраданите во поплавите.Иницијатор на концертот е пејачката Елена Велевска која несебично ја […]