Ознака: Ѓорге Иваов

Вести

Иванов ќе му го врачи мандатот на Заев

Претседателот  Ѓорге Иванов денеска ќе го врачи мандатот за состав на новата Влада на Република Македонија на лидерот на СДСМ, Зoран ЗаевСпоред официјалното соопштение од Кабинетот на Иванов, врачувањето ќе […]