Ознака: Ѓорчев

Вести

Ѓорчев: Правдата ќе го стигне Заев и неговото злосторничко здружение

Фарсата наречена Специјално јавно обвинителство целосно се делегитимираше себеси. Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница ја разгледуваше и анализираше последната скандалозна одлука на СЈО со која што Зоран Заев […]

Вести

Со најновата одлука и ултиматум кон уставниот суд, СДСМ докажа дека тие и НВО под контрола на СОРОС се едно исто

Социјал демократскиот сојуз тоне се подлабоко во амбисот. Колку што СДСМ повеќе тоне, толку повеќе се обидува да ја повлече со себе и државата, максимално пролонгирајќи ја кризата, истакна членот […]