Ознака: Ѓорѓе Давид

Сцена

Српскиот пејач ја победи короната- тоа што го побара ќеркичката од него на првата средба во домот ќе ве наежи

Српскиот пејач Ѓорѓе Давид ја откри својата прва средба со ќеркичката откако го победи коронавирусот.   View this post on Instagram   Gotova i samoizolacija! A ona je danas izrazila […]

Сцена

Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ заразен со коронавирус

Давид Ѓорѓе преку социјалните мрежи потврди дека е позитивен на коронавирус. Познатиот српски рокер и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид во болница заврши поради воспаление на […]

Сцена

Бараа од Марија Шерифовиќ да облече здолниште, но тоа го направи тој

Уште откако стана составен дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ ја тера Марија Шерифовиќ во едно издание да се појави во здолниште, но таа константно одбива. Сепак, […]