Ознака: Ѓорѓе Иванов

Вести

Ѓорѓе Иванов: Сега е време за хуманост!

– Превртени, заглавени и оштетени возила, целосно уништен род, наноси земја и свлечишта по патиштата, е сликата во најкритичните точки близу скопската обиколница кои беа најпогодени од синоќешното невреме.Увид во […]

Вести

Иванов: Канонизацијата на Мајка Тереза е чин што ќе го обедини светот

Канонизацијата е настан што сите нас во Македонија треба да не издигне над секојдневните политички тензии и недоразбирања, и да ни помогне да го препознаеме човекот и човечкото во политичкиот […]

Вести

Иванов ќе прими акредитиви на амбасадорите на ОАЕ и Бангладеш

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Вила Билјана во Охрид ќе ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Обединетите Арапски Емирати и на Народна Република Бангладеш за Република Македонија.Акредитивите на […]

Вести

Иванов ги прими уметниците што ќе го отворат „Охридско лето“

Претседателот на Република Македонија,Ѓорге Иванов, денеска во „Вила Билјана” во Охрид ги прими оперската ѕвезда од Латвија Елина Гаранча, светски познат мецосопран и австрискиот диригент, маестро Ион Марин, со чијшто […]

Вести

Честитка од претседателот Иванов по повод празникот Рамазан-бајрам

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска, по повод големиот муслимански празник – Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, реис-ул-улема хаџи Сулејман ефенди Реџепи, […]

Вести

Иванов: СДСМ ја славеа аболицијата, а јавно се бунеа!

Интервју на претседателот на Македонија Ѓорѓи Иванов за Дневник, во кое отворено и до крај ги открива сите политички игри зад сцената во Македонија. За помилувањето, односно аболициите – Сите аргументи зошто ја донесов […]

Вести

Димков: Историјата ќе покаже за исправноста на одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов

Намерата да го девалвирате Претседателот Иванов нема да ви успее. Тој е докажан дравник. Штетата која, ако ја мериме во евра може да биде и 5 и 10 милиони евра […]