Ознака: Ѓорѓи Џонов

Црна хроника

Телото на загинатиот пожарникар од Штип предадено на обдукција

Според изјавата на портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова настанот се случил вчера околу 17:15 часот. Во гаснењето на пожарот на запален оџак во зграда во населбата Автокоманда на пожарникарот Џонов […]