Ознака: јаболки

Кулинарство

Мафини од јаболки и круши кои се одлична идеја за брз и здрав оброк

Мафините се секогаш добар избор. Лесно се подготвуваат и одлични се како појадок, ужинка или попладневен десерт. Покрај тоа, сите ги обожаваат, од деца до возрасни. Јаболкото и крушата се […]

Кулинарство

Од килограм јаболка настанува слатко чудо: Торта која мора да ја пробате, рецептот ќе ве воодушеви

Вкусна и убава торта од јаболка – задолжително направете ја бидејќи сигурно ќе ви се допадне, брзо се прави и е идеална за овие зимски денови… Потребни состојки: За кора: […]

Кулинарство

Домашен сладок колач со јаболки: Здрав десерт со малку состојки, готов за неколку минути!

Овошните колачи на многумина им се омилени, а особено оние со јаболки. Овој колач можете да го консумирате за појадок или ужинка, да го сервирате со чај или кафе. Состојки […]

Кулинарство

Јаболки полни со ореви: Неодоливо слатко задоволство кое се подготвува за само неколку минути

Брзиот начин на живот некогаш сам по себе бара да знаеме да зготвиме нешто набрзина. Но, иако брзите рецепти знаат и да не бидат најдоброто решение за одлична храна, овој […]

Живот

Не ги фрлајте корите од лимон, банана и јаболко – еве што можете да направите со нив

Речиси во домот на секое семејство, секојдневно остануваат големи количества на остатоци од храна која се разбира не може да се јаде, па токму поради тоа, таа завршува во канта […]