Ознака: јаболки

Кулинарство

Пилешко со јаболка и кари: Необична и многу вкусна комбинација

Се подготвува многу брзо и лесно, а кога еднаш ќе го пробате, ќе сакате повторно! Пилешко со јаболка и кари: Необична и многу вкусна комбинација Потребни состојки: Три лажици путер […]

Живот

Јаболкото и праските се преполни со пестициди

  Јаболкото има најмногу пестициди од сите други видови овошје и зеленчук, а потоа се јагодите, грозјето, праските, спанаќот и благите пиперки. Овие резултати се од истражувањето на американската непрофитна […]