Ознака: јаболков оцет

Здравје

Научниците предупредуваат дека веднаш треба да престанете да ја пиете оваа работа

Кога станува збор за домашни лекови, неколку работи се споменуваат толку често, а една од нив е и јаболковиот оцет. Многумина го сметаат како „лек“ за сè – од икање […]

Здравје

Куркумин, јаболков оцет и други природни лекови за псоријаза

Псоријазата е автоимуна болест кога го предизвика имунолошкиот систем да произведува повеќе клетки на кожата. За луѓето кои страдаат од оваа болест, црвените и лушпести петна се честа појава. Според […]

Живот

Ова е најбрзиот и најефикасниот лек против тртки – потребни ви се само 2 работи и 30 денари

Ова е најбрзиот и најефикасниот лек против тртки – потребни ви се само 2 работи и 30 денари. Брадавици можат да се појават на било кој дел од телото, а […]

Нега и убавина

Дали се слабее од зелен чај, јаболков оцет и кокосово масло?

Луѓето секогаш бараат некој нов начин како да ги намалат килограмите, а тука се многу профитери и квази- експерти кои нема да ви ја кажат вистината. Постојат неколку производи и […]