Ознака: јаболко и цимет

Кулинарство

Неодоливо ароматичен десерт: Крамбл со јаболко и цимет

Крамбл (Crumble) е традиционален британски десерт, кој го добил своето име по својата ронлива текстура. Буквалниот превод од англиски јазик значи “да се рони”. Овој десерт од ронливо тесто и […]

Кулинарство

Идеални за есенските утра: Вкусни палачинки со јаболка и цимет

Вкусот на јаболко и цимет во комбинација со меко тесто сигурно ќе ги разведри вашите тмурни есенски денови.Овој рецепт за палачинки е многу едноставен – излупете четири големи јаболка и […]