Ознака: јаболко

Кулинарство

Лесен летен оброк: Салата со целер, ореви и јаболко

Oсвен што се прави брзо, оваа освежителна салата содржи голем број хранливи материи. Лесен летен оброк: Салата со целер, ореви и јаболко Потребни состојки: 60 грама ореви 8 стапчиња млад […]

Кулинарство

Домашен сладок колач со јаболки: Здрав десерт со малку состојки, готов за неколку минути!

Овошните колачи на многумина им се омилени, а особено оние со јаболки. Овој колач можете да го консумирате за појадок или ужинка, да го сервирате со чај или кафе. Состојки […]

Кулинарство

Рецепт за највкусната есенска гранола со јаболко и цимет

Оваа есенска гранола е збогатена со парчиња јаболко и цимет, како неодолива комбинација за постудени денови. Гранолата е секогаш одличен избор за појадок, полн со хранливи состојки, секогаш подготвен за […]

Здравје

Доволно е само едно јаболко на ден: Еве што ве очекува…

Се прашуваме какви нови егзотични плодови и храна да јадеме за да бидеме здрави, паметни, успешни и убави, а всушност доволно е да посегнеме кон нашите природни јаболчиња. Еве што […]

Технологија

Најпосакуваното „јаболко“ на светот во моментов вреди 2 трилиони долари

Епл стана првата американска компанија чија вредност стигна до $2 трилиони. Епл беше и првата американска компанија што достигна вредност од 1 трилион американски долари. Епл ја скрши бариерата нешто […]

Кулинарство

Направете си љубовен напиток за љубовно задоволство

Дозволете си себеси и на вашиот партнер едно љубовно задоволство. Се прави брзо, лесно и ќе ја добиете потребната енергија за целиот ден. Потребни состојки: Пола чаша цеден грејпфрут Пола […]