Ознака: јаболко

Кулинарство

Направете си љубовен напиток за љубовно задоволство

Дозволете си себеси и на вашиот партнер едно љубовно задоволство. Се прави брзо, лесно и ќе ја добиете потребната енергија за целиот ден. Потребни состојки: Пола чаша цеден грејпфрут Пола […]

Здравје

Овие се главните причини зошто е добро да се јаде по едно јаболко секој ден

Бројни студии докажаа здравствени придобивки од конзумирање на ова овошје. Поради неговите својства, јаболката е заслужена на списокот на суперхраната, и без оглед на разликите помеѓу сорти, факт е дека […]

Здравје

Во сок од јаболко додала само еден зачин – за 2 месеци се преполовила

Поголемиот дел од луѓето кои што го пробале овој сок биле задоволни од резултатите, но една жена одлучила јавно да го открие искуството и точниот рецепт кој што го користела, […]

Живот Кулинарство

Овие намирници го намалуваат апетитот – потребно е да ги јадете меѓу оброците

За да ја намалите потребата да јадете, помеѓу оброците многу е важно да консумирате намирници кои што ќе го намалат вашиот апетит. Ви советуваме кога сте гладни да ги јадете […]

Кулинарство

Рози од јаболка

Искористете го слободното време и направете ги овие вкусни и лесни колачиња: рози од јаболка. Рози од јаболка Потребни состојки: 4 големи јаболка сок од 1 лимон 500 г лиснато […]

Нега и убавина

Здравствени ризици: Дали вашето тело има форма на круша, јаболко или песочен часовник?

Лекарите велат дека сите имаме еден од трите облици на тело – јаболко, круша или песочен часовник и секој од нив може да ни каже многу за нашето здравје и […]

Живот

Намирница која може да ве разбуди побрзо од кафе

Доколку првиот чекор кој го правите наутро е посегнување по шолја кафе, можеби поради следниот факт ќе го промените мислењето. Додека будењето со кафе зависи од количината, јаболкото на телото […]