Ознака: јаглехидрати

Живот

Не живејте во заблуда: Јаглените хидрати не се извор за дебелина

Кога и да почнеме да зборуваме за ефикасно губење на телесната тежина, прво што слушаме е: „Исфрли ги јаглените хидрати“. Дали тие навистина претставуваат најголем извор за дебелеење и дали […]

Сцена

Најсексапилниот маж на светот ги открил навиките на кои им го должи неверојатниот изглед

Актерот Идрис Елба се закити со ласкава титула на најсексапилниот маж на светот во 2018 година. Со ваквата одлука на списанието “People” се сложуваат и мажите и жените. 46-годишниот британски […]

Живот

Едноставен тест кој ќе ви открие дали јаглехидратите ве дебелеат

Големиот внес на јаглехидрати допринесува до вишок килограми кои е тешко да ги елиминирате. Но, затоа постои брз и едноставен начин да дознаете дали тие се вистинските виновници за вашата […]

Живот

Едноставен тест кој ќе ви открие дали јаглехидратите ве дебелеат

Големиот внес на јаглехидрати допринесува до вишок килограми кои е тешко да ги елиминирате. Но, затоа постои брз и едноставен начин да дознаете дали тие се вистинските виновници за вашата […]

Живот

Имала 118 килограми: Ги јадела само овие 3 намирници и ослабела 60 килограми

Кели Хоган (37) имала дури 118 килограми, а за да ја намали својата телесна тежина својата исхрана ја сведе на само три намирници, и ги исфрли сите јаглехидрати.Оваа мајка од […]

Живот

Неверојатни информации за телото кога ќе престанете да јадете леб

Доколку  се обидувате да замислите оброк без леб, компир, ориз или тестенини, тогаш ова би можело да ве интересира.Доколку престанете да јадете јаглени  хидрати барем  во еден оброк дневно вашето  […]