Ознака: јадење

Кулинарство

Совршено за вечера: Направете превкусен лазања сендвич

Нешто ново и интересно!  Изненадете ги домашните и пријателите со по еден лазања сендвич Потребни состојки:100г. рикотанеколку кришки леб (во зависност од тоа за колку луѓе готвите)70г. путерсол и биберисецкани […]

Живот

Чувствувате болка и тежина во стомакот по јадењето? Ова се можеби причините за ваквата непријатна состојба

Болката во стомакот, односно желудникот, по јадењето може да биде силна и прилично иритантна. Ако болката исчезне по одредено време, причината веројатно е храна. Од друга страна, доколку ваквите болки […]

Кулинарство

Потребни ви се само 3 состојки: Најлесниот рецепт за кремасти тестенини со сирење

Макарони со сирење е едноставно јадење кое што, како што кажува името, опфаќа варени тестенини во сос на база на сирење. Постојат многу верзии од тоа јадење, но ние ќе […]

Живот Здравје

Хормонот за глад „напаѓа“ навечер

Последните истражувања велат дека нивоата на „хормонот за глад“ се покачуваат во текот на вечерта, додека „хормонот за ситост“ опаѓа во истиот тој период. Токму тоа научниците го гледаат како […]