Ознака: јадење

Живот

Чувствувате болка и тежина во стомакот по јадењето? Ова се можеби причините за ваквата непријатна состојба

Болката во стомакот, односно желудникот, по јадењето може да биде силна и прилично иритантна. Ако болката исчезне по одредено време, причината веројатно е храна. Од друга страна, доколку ваквите болки […]

Кулинарство

Потребни ви се само 3 состојки: Најлесниот рецепт за кремасти тестенини со сирење

Макарони со сирење е едноставно јадење кое што, како што кажува името, опфаќа варени тестенини во сос на база на сирење. Постојат многу верзии од тоа јадење, но ние ќе […]

Живот

Јадете редовно, без брзање и во пријатна атмосфера

Консумирајте разновидна и квалитетна храна. Јадете редовно, без брзање и во пријатна атмосфера. Одделете доволно време за вашиот оброк. Секојдневно внесувајте повеќе од 400 грама зеленчук и овошје, најдобро во […]

Живот

Како да не јадете по 18 часот: Трикови за слабеење

Доколку сакате да постигнете идеална тежина неопходно е пред се ментално да се спремите за да може да направите физички промени на телото. За да ја постигнете целта, нутриционистите советуваат […]