Ознака: Јади Бурек

Вести Избор на уредникот

Филип Петровски: На Могерини не би ѝ дозволил да стапне во Македонија, некој мора да каже ДОСТА Е

Петровски: На Могерини не би ѝ дозволил да стапне во Македонија, некој мора да каже ДОСТА Е Испорачувањето на „Тиранската платформа“ поддржана од Западот, која сеуште е без осуда од […]

Вести

ВИДЕО:Латас ги прозва Трајковска и Ордановски да одговорат на неколку прашања

Уредникот на ТВ Сител Драган Павловиќ- Латас, во вчерашната емисија „Јади Бурек“ упати прашање до Оливера Трајковска, колкав и е профитот од давањето лажни информации за продажба на банка. Исто […]

Вести

Латас: Македонецот да гласа, оти без 63 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ в понеделник може да се разбудиме во ново Косово

Остварливи се 63 пратеници, по моја проценка вели Драган Павловиќ Латас во гостувањето кај Јанко Илковски-По моја проценка може. Јас сум грешел можеби 1-2 пратеника горе-доле до сега но сум […]

Вести

Латас: Оној што ќе гласа за Заев и за кантонизација, ги продал Македонците од градовите каде се малцинство

Оној што ќе гласа во Скопје за Заев и за кантонизација, го продал Македонецот во Куманово, Македонецот во Чаир го осудил на бегство да биде како бегалец од Косово, го […]

Вести

Латас: Гласот за Заев значи глас за протерување на 150 илјади Македонци од своите куќи

Гласањето за кантонизација е уште сега македонска осуда, со македонски потпис на изборното ливче да бидат протерани 150 до 200 илјади Македонци во многу брз рок, за четири – пет […]

Вести

ВИДЕО: Сведоштва на граѓани во „Јади Бурек“ за голготата на нивните фамилии по заслуга на УДБА

Синоќешното издание на „Јади Бурек“ посветено на објавените томови со досиејата на УДБА беше прилика повеќе граѓани да се охрабрат и да соопштат за своите фамилијарни голготи во периодот по […]

Вести

Тодоров: ВМРО ги направи најголемите реформи во здравството

Во вчерашната емисија на Сител 3, гостин беше Министерот за здравство и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров, кој покрај другото зборуваше и за ситуацијата во здравството во Р.Македонија […]