Ознака: Јанева

Македонија

Истрагата за “Рекет“ завршена, Јанева повикана во ОЈО

Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска повторно е повикана третосомничената за случајот „Рекет“, поранешната СЈО Катица Јанева, која се наоѓа во притвор во КПУ […]

Македонија

Судот ја одби жалбата, Јанева останува во притвор

Кривичниот суд и ја отфрли жалбата на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за определениот 30-дневен притвор, потврдија за МИА од Кривичниот суд. Судот синоќа одреди триесетдневен притвор за специјалната јавна […]

Вести

Ристовски: Катица Јанева го загуби професионалниот кредибилитет

Катица Јанева шести ден се крие и не коментира ништо околу срамната и скандалозна одлука да се повлече од предметот „Пуч“ и директно да се стави во заштита на аболицираниот […]

Вести

Вељаноски: Катица Јанева донесе уште една срамна и безобразна одлука

  Катица Јанева донесе уште една срамна и безобразна одлука за да го спаси нејзиниот штитеник, Зоран Заев, истакна Трајко Вељаноски од ВМРО-ДПМНЕ.  Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата […]

Вести

СЈО остана без кредибилитет, СДСМ ја изгуби последната надеж да се добере до власт

Илија Димовски жестоко се обрати до колегите од СДСМ на Комисијата за политички систем во Собранието на Република Македонија со цел да го спречи сценариото на пратениците на СДСМ кои […]

Вести

Пред очите на цела јавност Јанева прво се обиде да го сокрие Заев, а потоа самата се демантираше во негов стил

Со кого си – таков си, велат старите. Оваа народна мудрост им се потврди на сите кои внимателно ја следат не само дебатата во Комисијата за политички систем во Собранието […]

Вести

Заев со сечени и монтирани разговори оцрнуваше луѓе, а Аргирова со сечено и монтирано интерју сака да ја оправи Катица Јанева

Новинарот Цветин Чилиманов преку социјалната мрежа Фејсбук им се обрати на како што вели колегите кои се обидуваат да ја бранат Катица Јанева. Според него ако било неопходно да се […]

Вести

Катица со 30.000 евра народни пари, ЈА ОДРЖУВА КРИЗАТА ВО МАКЕДОНИЈА НА ГРЧКИТЕ ПЛАЖИ

Катица Јанева и нејзините соработници безмалку една година бркаат вештерки претставувајќи ја својата политички оркестрирана јалова борба со криминалот како пожртвувана и безрезервна одбрана на правдата. Не успеаја да ги […]