Ознака: Јанез Јанша

Вести

Унгарскиот премиер Орбан и словенечкиот лидер Јанша доаѓат во Македонија со поддршка за Груевски и ВМРО- ДПМНЕ

Унгарскиот премиер Виктор Орбан доаѓа во Македонија, поточно во Охрид каде утре ќе присуствува неколку часа при што ќе оствари средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и преставници на […]

Вести

Груевски оствари разговор со Јанез Јанша

Никола Груевски како предводник на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ, заедно со премиерот Емил Димитриев учествуваат на Конгресот на Европската народна партија и на Самитот на европските десничарски партии,  што се одржува во […]

Вести

Јанез Јанша до Карл Билд: Вашите пријатели го предизвикаа оганот во Македонија, кога помогнаа да се уништи стабилна проевропска конзервативна влада!

Поранешниот словенечки премиер, Јанез Јанша преку својот Твитер профил му одговори на поранешниот шведски премиер и министер за надворешни работи, Карл Билд кој “твитна“ за случувањата во Македонија.Реакцијата на Јанша […]